w

Co oznacza FWB i jak poznać Friends with Benefits

Chcesz znaleźć osobę chętną do relacji bez zobowiązań? Na stronie fwbons.pl poznasz dziewczyny chętne na układ typu #fwb i #ons.

Co oznacza skrót FWB

FWB to skrót od Friends with Benefits i odnosi się do pary znajomych, którzy pomimo tego, że nie chcą angażować się w poważny związek, spotykają się ze sobą i uprawiają seks. Skrót FWB używany jest zwykle w aplikacjach i portalach randkowych, po polsku oznacza przyjaciele od seksu.

Gdzie szukać Friends with Benefits

Zastanawiasz się jak znaleźć osobę chętną do relacji typu przyjaciele z korzyściami? W naszym serwisie znajdziesz partnerów ze swojej okolicy zainteresowanych #fwb.

Tinder i inne portale do FWB

Poznanie partnera do niezobowiązującej relacji opartej na seksie może wydawać się trudne, jeśli nie szukasz w odpowiednim miejscu. Nie wszyscy są otwarci na tego typu związki, dlatego szukanie na zwykłych portalach randkowych może być wyzwaniem. Zamiast tego polecamy sprawdzenie sex portali skupiających fanów fwb.

 • Bez Zobowiązań

  Bez Zobowiązań

  Flirtuj i poznawaj niegrzeczne kobiety i mężczyzn chętnych na relacje FWB!

  9.8 / 10
 • Kochankowie Online

  Kochankowie Online

  Najlepsze sex randki w Polsce. Gorące seks spotkania w twoim mieście!

  9.7 / 10
 • Erodate

  Erodate

  Idealne miejsce do gorącego flirtu i realizowania swoich najśmielszych fantazji!

  9.2 / 10

Friends with Benefits to obecnie najpopularniejszy rodzaj relacji na świecie. Nie jest to nic nowego, jednak społeczeństwo wydaje się bardziej akceptować tego typu związki. Ludzie szukają tzw. fuck buddies, ponieważ chcą się zabawić i nie mieć żadnych ograniczeń.

Najpopularniejszą aplikacją tego typu jest Tinder. Mimo tego, że wiele dziewczyn zaznacza w opisie swojego profilu no fwb, czy no ons (one night stand), to zdecydowana większość szuka wrażeń, przygód, emocji i z chęcią będzie chciała wejść w taki układ.

Innymi miejscami w których znajdziecie sex friends i które polecamy, to aplikacje Badoo, Bumble, Grindr, MeetMe, oraz portale typu NiktSieNieDowie, BrudnyRomans, Erodate, SexKontakty, czy Zbiornik.

Tak naprawdę każda poznana osoba może być potencjalnym partnerem na friends with benefits. Równie dobrze możesz wykorzystać swoje media społecznościowe, oraz znajomych. Wystarczy pierwszy krok, bo nigdy nie wiesz kto jest naprawdę niegrzeczny.

Najnowsze profile #fwb na Nudez

6 rodzajów relacji seksualnych:

 1. One Night Stand (ONS), jednorazowy seks bez zobowiązań. Nie oczekuj drugiego spotkania.
 2. Fuck Buddies, czyli znajomi od seksu. Dwoje ludzi, którzy spotykają się jedynie w celu uprawiania seksu.
 3. Friends with Benefits (FWB). Przyjaciele do seksu, którzy spędzają wspólnie czas również poza sypialnią. Brak zobowiązań i zaangażowania emocjonalnego.
 4. Tutaj robi się nieco poważniej. Romanse, które zwykle kończą się w łóżku. Dochodzi do tego zaangażowanie emocjonalne i możliwa zazdrość.
 5. Partnerzy – czyli klasyczny związek dwójki osób, które żyją ze sobą i są w stałej relacji.
 6. Małżeństwo – relacja przypieczętowana zawarciem związku małżeńskiego.

Każdy kolejny rodzaj relacji zawiera w sobie elementy poprzedniego. Na każdym etapie należy jasno zdefiniować zasady i reguły panujące w związku, aby uniknąć niepotrzebnych nieporozumień i korzystać z pełni możliwości, jakie dają otwarte relacje.

11 zasad na udany związek typu Friends with Benefits

Postawienie sprawy jasno od samego początku, uchroni was od niepotrzebnych dramatów.

Bycie w relacji Friends with Benefits może dostarczyć wiele wrażeń i zabawy. Jakby nie było, to wciąż spotkania pomiędzy dwiema lubiącymi się i ufającymi sobie osobami, ale bez zbędnych zobowiązań. Nie oznacza to oczywiście, że taki związek nie jest skomplikowany.

Trudno ustalić jasny zestaw zasad na bycie przyjaciółmi od seksu – każda sytuacja jest inna. Jest jednak jedna rzecz, którą tego typu relacje mają wspólną: potrzeba klasycznej, jasnej rozmowy. Zawsze w pewnym momencie dobrze jest porozmawiać o oczekiwaniach (może niekoniecznie w łóżku) i ustalić kilka zasad. Może wydawać się to niepotrzebną i krępującą rozmową, jednak dobrze wcześniej ustalić, czy chodzi wam o to samo. Spytaliśmy specjalistów o najważniejsze wskazówki dotyczące utrzymania relacji FWB bez niepotrzebnych dramatów.

1. Powiedz jasno czego szukasz

Kiedykolwiek decydujecie się na związek FWB, najlepiej od samego początku być jasnym, otwartym na kompromisy i nie oceniać drugiej strony. Zwykła rozmowa w neutralnym otoczeniu, oraz szczerość i troska o drugą osobę, to podstawa.

Próbując uniknąć zobowiązań, nie oznacza że musicie iść w drugą stronę i godzić się na wszystkie propozycje partnera. Zadbaj o siebie i skup na tym, czego sam/a chcesz, lub nie chcesz.

2. Nie spodziewaj się poważnej relacji

Upewnij się, że dobrze czujesz się z tym, że jest to jedynie relacja seksualna i nic więcej. Ważne jest, by być świadomym własnych intencji i uczuć podczas angażowania się w takie układy.

3. Sprawdzaj co jakiś czas jak się czujesz w takim związku

Daj do zrozumienia swojemu partnerowi/partnerce, że chcesz abyście oboje byli po tej samej stronie. Ważnym jest, by upewnić się, że nie ranicie nawzajem swoich uczuć.

Jeśli w którymś momencie zbyt dobrze czujesz się z drugą osobą i chcesz z nią spędzać coraz więcej czasu, to odpowiednia pora, aby na nowo ustalić waszą sytuację. Jeśli któraś ze stron za bardzo się angażuje, to najwyższy czas na szczerą rozmowę.

4. I postaraj się dowiedzieć co czuje partner

Rozmowy typu „hej, chciałem porozmawiać z tobą jak to jest między nami” mogą naprawdę zapobiec kłopotów w przyszłości i wzmocnić waszą przyjaźń, zaufanie i otwartość.

Nie dopuśćcie do niedomówień i domysłów. Jeśli pojawią się emocje w którejś ze stron, porozmawiajcie i oceńcie od nowa wasz związek Friends with Benefits. Tego typu układy zmieniają się szybciej niż wypowiesz „poznałem kogoś innego”. Bądźcie ze sobą szczerzy i otwarci, aby uniknąć nieporozumień.

5. Ustalcie w jaki sposób będziecie mówili o swoim związku

Ustalcie wspólną strategię, szczególnie jeśli oboje macie wspólnych znajomych. Ukrywacie wasz związek fwb? Będziecie otwarcie mówić podczas kolejnego spotkania z przyjaciółmi o tym, że oboje lubicie się czasem zabawić? Ważne, żeby mieć wspólną wersję przed innymi.

6. Ustalcie wspólnie podstawowe zasady

Czy po seksie spędzacie ze sobą noc do rana? Seks telefon – tak, czy nie? Podkradanie śniadania z lodówki jest w porządku? Wszystkie te drobne rzeczy i granice pozwalają bardziej cieszyć się z e związku fwb, dlatego ustalcie to już na początku i nie wstydźcie się zwracać uwagi, kiedy coś wam nie pasuje.

7. Pamiętaj gdzie jest twoja granica

Nawet jeśli przeżywasz najlepsze orgazmy swojego życia, to nie to samo co posiadanie drugiej połówki – co oznacza, że głębokie rozmowy w łóżku i spotykanie się poza sypialnią często nie będą częścią układu. Ponownie, rozmowa na temat tego gdzie, jak i kiedy będziecie się spotykać to podstawa udanej znajomości. Nie budujecie tutaj intymnej relacji, tylko raczej chcecie oboje dobrze się zabawić i spełnić swoje erotyczne fantazje.

8. Ustal własną strefę komfortu

To że jesteś w relacji bez zobowiązań, nie oznacza zgadzania się na wszystkie pomysły partnera. Znaj swoją granicę. Im jaśniej przedstawisz to drugiej osobie, tym lepiej. Nie wahaj się mówić głośno o swoich oczekiwaniach na każdym etapie spotkania.

9. Pamiętaj o używaniu antykoncepcji

W zależności od tego jakie ustaliliście reguły, któreś z was może uprawiać seks z kilkoma partnerami. W porządku! Pamiętaj tylko o bezpieczeństwie. Jeśli jesteś w związku heteroseksualnym, dobrze poinformować partnera o antykoncepcji jaką stosujesz. W przypadku nieplanowanych numerków z innymi, koniecznie przedyskutujcie jak często będziecie robić testy na HIV i HPV.

Podczas gdy wiele osób jest w związkach bez zobowiązań, jedynie 6 procent młodych ludzi przyznaje się do relacji tylko z jednym partnerem. W przypadku kiedy śpisz z innymi partnerami, koniecznie daj znać swojemu fwb i oczywiście korzystajcie z kondomów za każdym razem.

10. Porozmawiajcie w jaki sposób zakończy się wasz związek

Zakładając, że wasze seksualne zabawy nie będą trwały w nieskończoność, warto porozmawiać o tym w jaki sposób zakończycie waszą relację. Co jeśli partner pozna kogoś z kim będzie chciał związać się na stałe? Co jeśli ty kogoś spotkasz? Co jeśli któreś z was stwierdzi, że to już nie ma sensu? Może wydawać się trudne wyobrazić sobie koniec czegoś, ale pozwoli to wam na uniknięcie bólu i przypomnienie sobie, że nic nie trwa wiecznie. Daj znać partnerce, że jeśli tylko kogoś poznacz, to natychmiast jej o tym powiesz i oczekujesz tego samego. Dzięki temu nie ryzykujecie tak zniszczenia przyjaźni, kiedy skończycie wspólne zabawy.

11. No i oczywiście dobrze się bawcie!

Biorąc pod uwagę sytuację polityczną w Polsce, dobrze że wciąż jeszcze możemy uprawiać seks z kimkolwiek i kiedykolwiek chcemy, jeśli tylko okoliczności na to pozwalają – i nie musi to być ktoś, z kim jesteśmy w długotrwałej relacji, lub małżeństwie. Seks jest wspaniałym sposobem na odstresowanie, wpływa pozytywnie na nasze zdrowie i urodę, a przede wszystkim jest przyjemny i daje dużo radości. A co w momencie, kiedy twoja relacje friends with benefits nie będzie już zabawna? Zawsze możesz to zakończyć – to prawdziwe piękno FWB.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jeden komentarz

 1. Po rozstaniu potrzebowałam pocieszenia, mój były mnie zdradził, więc śmieci same się wyniosły. Znalazłam sobie przyjaciela z korzyściami na adoreo, spotykamy się parę razy w tygodniu i dobrze mi z tym, nie muszę się martwić że mnie zdradzi bo nie ma między nami żadnych zobowiązań.

Co myślisz?